Arkadaşlar sizlere uzun yıllardır spor yapan biri olarak birkaç tavsiyem var
Öncelikle bir hastanede detaylı muayene olun (zayıflığınızın türlü başka nedenleri olabilir örneğin parazit gibi)
Vücudunuzu en iyi siz tanırsınız bu yüzden yapacağım önerileri kendinize göre uyarlayın
Yukarıda bazı yorumlarda kilo almak için günde 10 browni yiyorum aburcubur yiyorum diyenler var sakınnn uzak durun
Size kilo alma sistemini zayıflık ve şişmanlık durumlarının hastalık dışı neden gelişebileceğini basit bir kaç örnekle açıklıyayım
Birincisi aynı yemeği yiyor aynı işi yapıyor fakat arkadaşınız kilo alıyor siz almıyorsunuz. Tekrar ediyorum hastalıklar hariç olmak üzere kimsenin metabolizması kimseye benzemez kimisi 0 fiziksel aktivite ile sadece yaşamak için günde 1100kaloriye ihtiyaç duyarken kimisi 1600 kaloriye ihtiyaç duyar. kimi insan yemeği çok çiğner kimisi az kimisi yemekten sonra hemen ayağa kalkar kimisi saatlerce oturur kimisi sigara içer ( uyarıcı etkisiyle metabolizmayı anlık hızlandırır ) kimisi alkol alır vsvsvs

kilo almak isteyen arkadaşlara tavsiyelerim öncelikle spora başlamaları çünkü yağdan oluşan bir kiloyu hiçbiriniz istemezsiniz
salonlara vaktiniz yoksa evde birkaç dumbel ve bar a ihtiyacınız olabilir bunlar olmadan olmazmı olur ama tavsiyem bu yönde
protein ağırlıklı beslenmeleri (bir çok sitede besinlerin değerlerinin tablosunu bulabilirsiniz)
yağlardan uzak durmalarrı abur cubur kesinlikle yasak (vücut yağı çok kolay depolar hemde en istemediğimiz yerlerde)

öğünleri kendilerine göre ayarlamaları ve mutlaka ara öğünler yapmaları
gece yatmadan önce vücudu beslemeleri (fındık-fıstık yada süt süt zor sindirilir mideyi oyalar sabaha kadar çerez tavsiyemdir ) çünkü vücut sanıldığının aksine gecede enerji harcar hemde iyi derecede
saçma ve kime yazıldığı belli olmayan diyetlerden uzak durun dediğim gibi kimsenin metabolizması kimseye benzemez
yemeği birden arttırmayın kalorinizi hesaplayarak kademe kademe arttırın